Užsienio šalių ambasadoriams pristatyta Baltijos šalių kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sausio 21 dieną Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams pristatė bendrą trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – kandidatę į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą – ambasadorę Iną Marčiulionytę.

“Lietuvos nuolatinė atstovės UNESCO ambasadorė I. Marčiulionytė turi įvairiapusiškos darbo patirties tiek švietimo, tiek mokslo, tiek kultūros srityje. Ambasadorė su atsidavimu siekia pagerinti švietimo padėtį pasaulyje, svarus jos įnašas į materialiojo ir nematerialiojo kultūros paveldo apsaugą liudija, kad ambasadorė I. Marčiulionytė – vienas geriausių kandidatų UNESCO generalinio direktoriaus postą”, – sakė V. Ušackas, prašydamas paramos kandidatei.

V. Ušackas taip pat pasidžiaugė, kad bendras Baltijos šalių kandidatės iškėlimas – puikus diplomatinio bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis pavyzdys.

Lietuvos diplomatijos vadovas padėkojo Estijos ir Latvijos vyriausybėms ir šių šalių ambasadoriams Lietuvoje Hardžiui Baumaniui ir Tiitui Naberui už pasitikėjimą ir paramą kandidatei iš Lietuvos.

“Valstybių bendradarbiavimas, mūsų kultūra ir kūrybingi žmonės yra vieni svarbiausių mūsų diplomatijos instrumentų”, – sakė V. Ušackas.

Primindamas, kad šiemet Lietuva mini savo vardo tūkstantmečio jubiliejų, o Vilnius paskelbtas Europos kultūros sostine, V. Ušackas pažymėjo, kad tai yra simboliškas ir ypač tinkamas metas Lietuvai kandidatuoti į vieną svarbiausių kultūros politikos postų pasaulyje.

V. Ušackas pakvietė užsienio šalių diplomatus ne tik apsilankyti Vilniaus – Europos kultūros sostinės programos renginiuose, bet ir aktyviai įsitraukti į savo šalių meninių programų organizavimą Vilniuje.

Diplomatinio korpuso atstovams ministras taip pat pristatė naujosios Vyriausybės užsienio politikos prioritetus. V. Ušackas pabrėžė, kad Lietuva, visais laikais puoselėjusi demokratinėmis vertybėmis ir įsipareigojimais pagrįstą užsienio politiką, ir toliau tikisi išlaikyti draugiškus, profesionalius ir konstruktyvius santykius su užsienio valstybėmis ir jų atstovais Lietuvoje.

2009 01 21 Kategorija: UNESCO, Visos naujienos