Tarptautinės institucijos

UNESCO vandens švietimo institutas (Institute for Water Education), įsikūręs Delfte (Nyderlandai), telkia įvairiausias institucijas dirbančias vandens švietimo ir pajėgumų kūrimo srityje ir koordinuoja pasaulinio tinklo veiklą.

Abdus Salaam Tarptautinis teorinės fizikos centras (Abdus Salaam International Centre for Theoretical Physics) įsikūręs Trieste mieste, Italijoje. Centras vykdo fizikos ir matematikos disciplinų pažangiųjų studijų ir tyrimų programas, ypatingą dėmesį skirdamas besivystančioms valstybėms, plėtoja aukšto lygio mokslines programas ir telkia viso pasaulio mokslininkų tarptautinį forumą, taip pat kuria palankias sąlygas bei vykdo aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančius mokslinius tyrimus.

Tarptautinė okeanografijos komisija (Intergovernmental Oceanographic Commission, IOC) kartu su partneriais koordinuoja nacionalines tyrimų ir vandenynų stebėjimų programas (dalyvaujant jungtinėje Pasaulinėje vandenynų stebėjimo sistemoje). Siekiant pagerinti prognozes, sumažinti netikrumą apie klimato kaitą, pagerinti jūrinių ekosistemų ir išteklių valdymą, skelbti išankstinius perspėjimus apie cunamių ir kitų su vandenynais susijusių gamtinių nelaimių grėsmes, nuolat stebima vandenynų būklė. Komisija koordinuoja iniciatyvą įsteigti Pasaulinę cunamių perspėjimo sistemą bei aktyviai veikia, siekdama nacionalinių vandenynų ir pakrančių plėtros ir valdymo planų tobulinimo.