Interaktyvi ekspozicija „Lietuvos vertybės UNESCO sąrašuose ir registruose" buvo sukurta 2020-ųjų – UNESCO pasaulio paveldo metų proga.

Trys – materialųjį, nematerialųjį bei dokumentinį paveldą – pristatantys parodos stendai supažindina su visomis į UNESCO sąrašus ir registrus (UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą, Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis”), įrašytomis Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo vertybėmis. 
Ekspozicija susipažindina su Lietuvos paveldo vertybėmis, jų išskirtinumu ir verte globaliame kontekste, leidžia sužinoti, kodėl ir kaip šių vertybių unikalios savybės turtina viso pasaulio kultūros ir paveldo lobyną. Paroda leidžia patirti, kad visas Lietuvos vertybes (Vilniaus istorinį centrą, Kuršių neriją, Kernavę, Struvės geodezinį lanką, Sutartines, Baltijos valstybių dainų ir šokių šventes, Kryždirbystę, Baltijos kelio dokumentus, Radvilų archyvus, Liublino unijos akto dokumentus, Žuvinto biosferos rezervatą) vienija visais laikais aktualus ypatingas žmonių bendradarbiavimas, kultūros bei gamtos sambūvis.
Ekspozicijos grafinį dizainą kūrė Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros baigiamojo kurso studentai: Ignas Miškinis, Noatė Atkočiūnas, Austė Dzikaraitė, Deividas Kanapickas, Monika Šumauskaitė, Elena Motiejūnaitė, kuruojami prof. Aušros Lisauskienės ir lekt. Vincento Vienožinskio. Ekspozicijos koncepcijos kūrybinė grupė: Liliana Bugailiškytė-Lideikienė, Renata Vaičekonytė-Kepežinskienė, Miglė Mašanauskienė ir Milda Valančiauskienė. Parodos gamyba – „Ekspobalta“. Kalbos redaktorė – Margarita Gaubytė.
 
 
Projekto partneriai:
Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija
Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra
UAB „Ekspobalta“
Projekto rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba