UNESCO sporto čempionas

2007 m. lapkričio 23 d. UNESCO būstinėje Paryžiuje iškilmingoje ceremonijoje UNESCO generalinis direktorius Koïchiro Matsuura UNESCO sporto čempionu inauguravo Lietuvos disko metiką Virgilijų Alekną. Šis garbingas vardas mūsų atletui suteiktas už veiklą, propaguojant sportą mokyklose ir prisidedant prie UNESCO idealų.

UNESCO sporto čempiono titulas įpareigoja asmenybes aktyviai dalyvauti Organizacijos veikloje, siekiant, kad sportas taptų neatsiejamu švietimo sistemos dalyku ir kad didesnis dėmesys būtų skiriamas fiziniam ugdymui, padedančiam įdiegti etines ir socialines vertybes.

Kartu su Virgilijumi Alekna šiuo garbingu titulu yra pagerbti belgų tenisininkė Justine Hénin, ukrainiečių šuolininkas su kartimi Serhiy Bubka, rusų ledo ritulininkas Viatcheslav Fetisov, prancūzų dziudo imtynininkas David Douillet, vokiečių Formulės 1 lenktynininkas Michael Schumacher bei kiti sportininkai. Jie visame pasaulyje skleidžia UNESCO idėjas, ypatingą dėmesį skirdami UNESCO siekiui geresnės jaunosios kartos ateities vardan skleisti fizinio ugdymo ir sporto vertybes.