Komitetai

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Vykdomasis komitetas

  1. Rėda Brandišauskienė - Aplinkos viceministrė;
  2. Tomas Daukantas - Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris;
  3. Asta Junevičienė – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė;
  4. Dr. Laima Galkutė - Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Darnaus vystymosi švietimo ekspertė;
  5. Prof. Dr. Renaldas Gudauskas - Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius, Lietuvos atstovas UNESCO programos „Informacija visiems“ tarpvyriausybinėje taryboje;
  6. Evelina Karalevičienė – Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė;
  7. Rolandas Kvietkauskas – Lietuvos kino centro direktorius;
  8. Prof. Dr. Rimvydas Laužikas - Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkas;
  9. Prof. Dr. Jonas Ruškus – Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas;
  10. Dr. Irena Vaišvilaitė – ambasadorė, nuolatinė atstovė prie UNESCO;
  11. Dr. Gintautė Žemaitytė – Kultūros viceministrė.

UNESCO programų nacionaliniai komitetai

„Žmogus ir biosfera“ (MAB) programos komitetas:

Pirmininkas – Vincas Būda – Valstybinio mokslo tyrimų instituto direktorius, Lietuvos mokslų akademijos narys.

Nacionalinis komitetas „Pasaulio atmintis“

  1. Pirmininkas – prof. dr. Rimvydas Laužikas, VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas;
  2. Sekretorė – Miglė Mašanauskienė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Komunikacijos programų vadovė (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. (8 5) 210 7340);
  3. Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro direktorė;
  4. dr. Rima Cicėnienė, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktoriaus pavaduotoja mokslui;
  5. Evelina Karalevičienė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė;
  6. dr. Reda Griškaitė, Lietuvos istorijos instituto XIX amžiaus istorijos skyriaus vyresn. mokslo darbuotoja;
  7. habil. dr. Nijolė Laurinkienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės  tautosakos skyriaus vyr. mokslo darbuotoja;
  8. doc. dr. Galina Miškinienė, Lietuvių kalbos instituto Kalbų ir kultūrų sąveikos skyriaus vyr. mokslo darbuotoja;
  9. Rūta Šrubėnienė, Lietuvos valstybės istorijos archyvo Dokumentų saugojimo ir apskaitos skyriaus vedėja;
  10. Jurgita Radėnienė, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Informacijos ir dokumentų naudojimo skyriaus vyr. specialistė;
  11. dr. Viktorija Vaitkevičiūtė Verbickienė, VU bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių centro Retų spaudinių skyriaus vyresn. bibliotekininkė;
  12. dr. Ramūnas Kondratas, VU muziejaus direktorius, ICOM Lietuvos skyriaus narys;
  13. Saulius Vadišis, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos direktorius, Lietuvos muziejų asociacijos narys;
  14. Nijolė Klingaitė-Dasevičienė, Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių departamento direktorė

Programos „Informacija visiems“ nacionalinis komitetas

  1. Pirmininkas – prof. dr. Renaldas Gudauskas, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius;
  2. Pavaduotoja – dr. Jolanta Zabarskaitė, Lietuvių kalbos instituto direktorė;
  3. Vilma Bačkiūtė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė;
  4. Regina Jaskelevičienė, Kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento direktorė;
  5. Mindaugas Glodas, „Nextury Ventures“ generalinis direktorius;
  6. prof. dr. Artūras Kaklauskas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Internetinių ir intelektualiųjų technologijų instituto direktorius;
  7. prof. dr. Rimvydas Laužikas, VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas;
  8. dr. Daiva Vaišnienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė;
  9. Vilma Misiukonienė, Asociacijos „Infobalt“ ES reikalų vadovė;
  10. Arminas Rakauskas, Susisiekimo ministerijos Vertinimo ir stebėsenos skyriaus vedėjas.